V soboto 26.5.2012 se je v Velenju odvijalo Državno gasilsko tekmovanje za člane, članice in starejše gasilce in gasilke. Iz vse Slovenije so na tekmovanju sodelovale 303 ekipe. Že sama uvrstitev na državno tekmovanje je za društvo velik uspeh, ki ga v članskih vrstah PGD Komenda v samostojni Sloveniji še ni imela. Tokrat so na državnem tekmovanju tekmovale članice A in članice B. Samo tekmovanje je bilo odlično izvedeno, tudi obe naši ekipi sta se potrudili, vendar poleg vseh vaj in znanja, pri športu potrebuješ tudi malce športne sreče, ki pa je naše ekipe tokrat zapustila.

Članice A v sestavi

so se od 49 ekip uvrstile na odlično 9. mesto,

Članice B  v sestavi

pa na 28. mesto od 48 ekip.

Ti rezultati so odlični, saj nam potrjujejo, da se lahko borimo na najvišjem nivoju.

Na zaključku tekmovanja je sodeloval tudi predsednik države dr. Danilo Türk, ki je najboljšim podelil tudi medalje in pokale.

Rezultati ČLANICE A

Rezultati ČLANICE B