V soboto 2.6.2012 se je na Ptuju odvijalo Državno gasilsko tekmovanje za pionirke, pionirje, mladinke in mladince. Obe naši ekipi, ki sta sodelovali na tem tekmovanju, sta se izredno potrudili in uspešno izvedli svoje naloge, a žal nas je tudi tokrat zapustila sreča. Iz samih časov izvedbe vaj je razvidno, da sta obe ekipi v vrhu slovenskih mladinskih oziroma pionirskih ekip. 

Uvrstitev na državno tekmovanje je za društvo velik uspeh, kajti zavedamo se, da je v Sloveniji 1.363 gasilskih društev organiziranih v 116 gasilskih zvez, na samem državnem tekmovanju pa lahko nastopa največ 51 ekip (iz vsake gasilske regije po tri najboljše ekipe). Mnogo Gasilskih zvez in še več gasilskih društev ni imelo niti ene tekmovalne enote na državnem tekmovanju, naše društvo pa je v letošnjem letu imelo kar štiri ekipe na državnem tekmovanju. Za takšen uspeh društva so poleg samih tekmovalcev zaslužni tudi njihovi mentorji in vodstvo, ki mnogo svojih prostih ur namenijo delovanju društva, odrekanju drugim dejavnostim, … .

Vsem se v svojem osebnem imenu in v imenu Upravnega odbora PGD Komenda zahvaljujem za trud in uspehe

Poveljnik Slavko

Mladinci v sestavi

so se od 50 ekip uvrstili na odlično 31. mesto,

Pionirke  v sestavi

 

 

 

 

 

pa žal zaradi višje sile (vetra) niso uspele dokončati ene od vaj.

Rezultati MLADINCI

Rezultati PIONIRKE